Szczotki Tangle Teezer

nożyczkiTrudno wyobrazić sobie jakikolwiek salon fryzjerski, który nie posiadałby swoich podstawowych elementów charakterystycznych, jak chociażby suszarek, nożyczek, foteli czy dużych luster. Trudno wyobrazić sobie także właściwe funkcjonowanie takiego salonu w oparciu o przyrządy i sprzęty zakupione w sklepach biurowych czy supermarketach. Każda kobieta, która kiedykolwiek próbowała podciąć sobie końcówki czy grzywkę za pomocą zwykłych biurowych nożyczek, z całą pewnością zauważa różnicę pomiędzy efektem końcowym uzyskanym podczas samodzielnych eksperymentów, a tym, co do zaoferowania ma specjalista w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Co więc wyróżnia podcinanie włosów w domu od tego, wykonywanego przez specjalistę? Oczywiście przybory fryzjerskie.

 Chociaż o tym, jak oceniony zostanie salon przez pojawiające się w nim klientki, zależy w głównej mierze od jakości wykończenia oraz znajdujących się tam sprzętów, to właśnie przybory fryzjerskie mają decydujące znaczenie w całym procesie strzyżenia czy modelowania fryzur. Ich stosowanie powinno oczywiście iść w parze z umiejętnościami, ponieważ nawet najlepszy sprzęt nie będzie w stanie samoistnie wyczarować wymarzonej fryzury. Technika strzyżenia oraz posługiwania się suszarką czy szczotką jest jednak uzależniona od posiadania w swoim gabinecie najlepszej jakości przyrządów. To właśnie te drobne akcesoria stanowią podstawowe atrybuty każdego stylisty, bez których trudno wyobrazić sobie jego codzienną pracę. Ze względu na to, że są stosowane regularnie i równie regularnie muszą być poddawane sterylizacji, nie mogą być wykonane niechlujnie i z tworzyw, które byłyby nietrwałe, łamliwe czy ulegające łatwym odkształceniom. Aby fryzjer mógł dobrze wykonywać swoją pracę, musi zainwestować w przybory fryzjerskie, które byłyby wykonane nienagannie i służyły przez długie miesiące w stanie niemal nienaruszonym.

Wszystkie przedmioty, które umożliwiają strzyżenie, modelowanie czy też farbowanie, muszą nie tylko spełniać podstawowe normy trwałości, ale i być ergonomiczne, aby fryzjerzy mogli się nimi swobodnie posługiwać. Dlatego też wyposażenie salonu fryzjerskiego nabywa się w wyspecjalizowanych sklepach u producentów, którzy doskonale znają branżę oraz fryzjerski fach. W każdym salonie muszą się znaleźć takie akcesoria jak nożyczki, grzebienie, szczotki tangle teezer do włosów, brzytwy, wałki, papiloty, siatki i wypełnienia koków, klamry, klipsy, przybory do koloryzacji oraz wszelkiego typu sprzęty pomocnicze ? pasy, kabury, wagi fryzjerskie, peleryny, zapaski, spryskiwacze, miseczki, pędzelki, karkówki, lustra oraz wiele innych, które albo są udoskonalane, albo zupełnie nowatorskie, kreowane ściśle według wskazówek doświadczonych stylistów. Wszystkie produkty są bowiem tworzone z myślą o ułatwieniu im pracy, trudno sobie zatem wyobrazić, że ich zdanie nie jest brane pod uwagę podczas procesu projektowania. Pierwszym i najważniejszym atrybutem fryzjera są oczywiście nożyczki. Podczas ich zakupu należy więc brać pod uwagę fakt, że lekkość i precyzyjność cięcia jest podstawowym wyznacznikiem wyczarowania na głowie klientek idealnych fryzur. Dlatego też nożyczki powinny pochodzić od renomowanych producentów, znających doskonale wymagania i oczekiwania osób, które będą się nimi posługiwać podczas swojej pracy.

fryzjerDobrze by było, gdyby akcesoria wykorzystywane podczas strzyżenia należały do renomowanych marek takich jak chociażby Tonedo, Fox, Cerena Solingen, Jaguar czy też Joewell. To, co wyróżnia ich produkty od innych, to przede wszystkim ostrość, ergonomiczny kształt zapewniający im dobre ułożenie w dłoni oraz gwarancja jakości, trwającej przez wiele lat. Ze względu na ich regularny kontakt z wodą, nożyczki zwykle wykonywane są ze stali nierdzewnej, zachowującej swój pierwotny kształt i blask nawet przez...sto lat. Przybory fryzjerskie, takie jak brzytwy, mogą pochodzić między innymi z fabryk marki Jaguar, Tondeo czy Efalock, które nie tylko produkują sprzęty o przedłużonej trwałości, ale i brzytwy umożliwiające wymienianie ostrzy ułatwiających wyczarowywanie nawet najbardziej misternych i wymyślnych fryzur. Nie mniej istotne są wszelkiego typu grzebienie i szczotki do włosów, które muszą być wykonane w taki sposób, aby łatwo było utrzymać je w należytej higienie oraz tak, aby nie łamały i nie elektryzowały pasm. Zaopatrzenie się więc w akcesoria marek takich jak Triumph, Fox, Jaguar, Farouk, Dusy, Comair czy Olivia Garden nie tylko umożliwiają utrzymanie włosów klientek w należytym stanie, ale i znacznie upraszczają proces modelowania sprawiając, że rozczesywanie i stylizacja kosmyków staje się prosta jak nigdy dotąd.

Aby możliwe było wyczarowanie na włosach pięknych upięć czy elastycznych loków, niezbędne staje się nabycie różnego typu wałków i papilotów, dzięki którym możliwe jest ułożenie na głowie wszystkich możliwych skrętów, począwszy od delikatnych fal, na sprężystych lokach kończąc. W kreowaniu koków czy innych uczesań niezbędne okazują się także siatki, klipsy, klamry oraz wypełnienia koków, które także powinny pochodzić od renomowanych marek, aby mogły dobrze spełniać swoją rolę. Przybory fryzjerskie pochodzące od największych producentów nie muszą być automatycznie drogie, okazuje się bowiem, że tego typu akcesoria dodatkowe są nie tylko dobre jakościowo, ale i przystępne cenowo, dlatego też mogą być podstawowym wyposażeniem nawet najmniejszych gabinetów fryzjerskich. Żaden szanujący się zakład nie może sobie oczywiście pozwolić na jakikolwiek nieporządek zarówno w pomieszczeniach użytkowych, jak i samych przyborach, dlatego też wszelkiego typu miseczki, nakładki ochronne, kabury, nożyczki, szczotki czy pędzelki powinny być posegregowane i podzielone na kategorie. Dlatego też producenci oferują w swoim asortymencie różnego typu kufry, pojemniki i segregatory, które nie tylko usprawniają pracę zapewniając szybkie sięganie po potrzebne przyrządy, ale i pozwalają fryzjerom na mobilność ? kufry przydają się bowiem zwłaszcza wtedy, kiedy stylista musi samodzielnie dotrzeć do klienta, zabierając ze sobą wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria.