Nieruchomości

fasadaJeżeli chcemy sprzedać działkę pod zabudowę, dom wolnostojący, mieszkanie lub lokal dla działalności gospodarczej, wynająć je lub kupić, powinniśmy zwrócić się o pomoc konkretnej osoby pośredniczącej. Jednak zanim to zrobimy, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować i wybrać takie biuro nieruchomości, które jasno przedstawia klientom swoją ofertę.

Dlaczego?

Współcześnie dochodzi do sytuacji, w których wielu klientów czuje się oszukanych. Pośrednicy zamiast ułatwić dokonanie transakcji, często utrudniają jej zawarcie, aby osiągnąć jak największe korzyści materialne. Konkurencja między agencjami jest spora, dlatego część z nich sięga po chwyty niedozwolone. Tymczasem rynek nieruchomości analiza ich jakości, stanu oraz cen, a także dobieranie ofert do najdrobniejszych wymagań klientów to ich podstawowy obowiązek. Zdarza się, że pośrednicy wymagają od osób prywatnych podpisania umowy, aby umożliwić im obejrzenie danego miejsca.

Taki sposób na pozyskanie sobie klientów jest nieetyczny i godzi w dobre obyczaje tego zawodu. Powinniśmy być tego świadomi i nie dać się naciągnąć. Wszelkie warunki umowy muszą być jasno określone w kontrakcie.

Nie powinniśmy mieć co do nich żadnych wątpliwości. Dlatego też zapoznanie się z umową to pierwsza rzecz, jaka należy zrobić przed skorzystanie z usług danej firmy. Nie powinniśmy dać się również naciągnąć na atrakcyjne hasła reklamowe, które wprowadzają nas w błąd. Musimy wiedzieć na czym polega praca pośrednika oraz czego możemy się od niego spodziewać i wymagać.