Odcienie płytek ceramicznych ? co wybierać w sklepie?

kran łazienkowyO ile jeszcze kilka lat temu problemem był ograniczony dostęp do rozbudowanej propozycji kolorystycznej płytek, o tyle dzisiaj kłopotliwe może być przebijanie się przez tysiące produktów różniących się od siebie odcieniami, motywami przewodnimi czy ogólną stylistyką. Kwestia odpowiednich kolorów jest zwykle sprawą priorytetową w przypadku remontu łazienki, przede wszystkim dlatego, że mało kto chciałby przebywać w pomieszczeniu, które mu się nie podoba, jest mdłe albo zbyt krzykliwe i zamiast oczekiwanego relaksu dostarcza tylko wyższego ciśnienia.

Jako, że łazienka - podobnie zresztą jak kuchnia - jest pomieszczeniem, które remontujemy raz na kilka lat, nie warto decydować się na płytki gresowe czy ceramiczne w ekstrawaganckich formach. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w lokalach gastronomicznych, oryginalnych kawiarniach czy agencjach reklamowych, ewentualnie wtedy, kiedy jesteśmy z rodzaju ?artystycznych dusz? i całe nasze mieszkanie utrzymane jest w oryginalnych aranżacjach. Jako, że łazienka powinna być elementem wspólnym i przynależnym do pozostałych pomieszczeń użytkowych, dobrze by było, gdyby odpowiadała charakterowi całości. W przypadku pomieszczeń kąpielowych warto jednak postawić na mniej krzykliwe kolory, przede wszystkim dlatego, że łazienka należy do miejsc, które z założenia mają wprowadzać nas w nastrój harmonii i relaksu. Jako, że nasze samopoczucie powinno być zawsze na pierwszym miejscu, lepiej zdecydować się na płytki ceramiczne w stonowanych kolorach, jak najmniej krzykliwych i najmniej kontrastowych. Najczęściej łazienka jest pomieszczeniem, które jest dzielone z pozostałymi członkami naszych rodzin, warto postawić na przestrzeń uniwersalną, w której każdy będzie czuł się dobrze. Stawianie na intensywne i soczyste kolory jednemu może się podobać, innemu nie, dlatego silne kontrasty czy przesycenie ścian elementami dekoracyjnymi na dłuższą metę może okazać się rozwiązaniem męczącym i nieodpowiadającym obowiązującej modzie. Odwiedzając oferujący płytki ceramiczne sklep musimy być przygotowani na natłok propozycji, z których będziemy musieli zdecydować się na jeden kolor czy format płytek. Jeżeli szukamy czegoś ponadczasowego, co sprawdzi się w dłuższej perspektywie czasu, możemy pokusić się o płytki w jednolitym kolorze.

Co istotne, warto szukać dziś płytek nie tylko w sklepach tradycyjnych. Jeśli chodzi o płytki ceramiczne sklep internetowy także wydaje sie dość interesującą opcją. Przede wszystkim zakup w takim miejscu jest bardzo wygodny. Kafle można zamówić nie wychodząc z domu, w dodatku o każdej porze dnia i nocy. Wiele osób ceni sobie również różne rabaty oraz szeroki wybór, który nierzadko nie pokrywa się z tym, co dostępne jest w punktach tradycyjnych. Dlaczego warto zatem wybierać płytki w jednolitym kolorze?

Monochromatyczność jest tylko pozornie nudna ? ze względu na to, że układając proste płytki gresowe czy ceramiczne uzyskujemy gładką powierzchnię, staje się ona doskonałą bazą do wszelkich zmian i przekształceń. Jest więc to ? nieco paradoksalnie ? doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy uwielbiają bawić się modą i podążać za obowiązującymi trendami. Ciekawe płytki można obejrzeć na stronie www producenta. Proste pomieszczenie pozwala na więcej, ponieważ można zmieniać jego charakter za pośrednictwem dodatków. Białe płytki plus intensywnie turkusowe dodatki ? dywanik, ręczniki czy szlafroki ? pozwolą na stworzenie odpowiedniej przestrzeni relaksu. Każdy, kto zdecyduje się na glazurę w bogate motywy zawsze będzie miał trudniej ? takie płytki potrzebują odpowiedniej ?otoczki? w postaci minimalizmu. Inaczej natłok motywów, wzorów i kolorów optycznie zmniejszy łazienkę, a my ? zamiast oczekiwanego relaksu ? otrzymamy jedynie poirytowanie. Jakie kolory będą więc najlepsze? Przede wszystkim barwy ziemi, jednak odwiedzając oferujący płytki ceramiczne sklep, równie często spotkać się można z elementami w kolorach bieli, czerni, czerwieni, pomarańczu, błękitu oraz zieleni. Warto jednak dobrze przemyśleć decyzję zakupu płytek w kolorze czerwieni czy pomarańczu, zwłaszcza w intensywnych i soczystych odcieniach, które mogą okazać się zbyt ?energetyzujące?. Jeżeli lubimy eksperymenty czy ciekawe rozwiązania, dobrze by było, gdyby takie płytki stanowiły jedynie drobny akcent kolorystyczny na powierzchni ścian. Takie kolory doskonale nadają się do podkreślenia dodatków bądź pewnych części wnętrza i dobrze pasują do konkretnych części łazienki, np. wokół lustra, jednak zupełnie nie nadają się do położenia na całych wnętrzach. Biel i czerń kojarzą się z ponadczasową elegancją, ale zawsze dobrze przełamywać je jakimś żywszym i pogodniejszym odcieniem. O ile jednak biel świetnie sprawdzi się w przypadku małych łazienek, o tyle już czerń może optycznie zmniejszać wnętrze, warto więc brać pod uwagę nie tylko nasze indywidualne preferencje, ale i możliwości przestrzenne naszych łazienek.