W jakim stylu urządzić łazienkę?

płytki łazienkowe Poznań

Łazienka w każdym domu jest równie ważna jak salon czy kuchnia. Urządzając ją powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami. To miejsce powinno być dla nas azylem, w którym możemy odpocząć po ciężkim dniu w pracy, wyciszyć się, zrelaksować, ale często także zmotywować do działania i nabrać energii. Stylów wystroju wnętrz jest mnóstwo, dziś przyjrzymy się trzem z nich.

Styl skandynawski od kilku sezonów cieszy się ogromną popularnością. Wykorzystywany jest praktycznie w każdym domowym pomieszczeniu, od sypialnie, przez kuchnię, salon, aż po łazienkę. Wywodzi się on z Europy Północnej i bardzo mocno nawiązuje do tamtejszej przyrody. Prostota i funkcjonalność to określenia, które najbardziej do niego pasują. Do najważniejszych cech stylu skandynawskiego należy jasna kolorystyka. Urządzając łazienkę w tym stylu wybieraj jasne i proste płytki łazienkowe Poznań. Świetnie sprawdzą się: biel, ecru i szarości. Możesz także zdecydować się na płytki łazienkowe Poznań w odcieniach błękitu, a nawet wrzosu. W styl skandynawski doskonale wpisuje się drewno i wszystko to, co naturalne. W dodatkach królują bawełna, len, wełna, juta, wiklina i kamień. Przestrzeń powinna być bardzo jasna i minimalistyczna, dlatego też zwolennicy tego stylu często rezygnują z zasłon i firan. Aby dodać pomieszczeniom przytulnego klimatu, wykorzystywane są pledy o grubym splocie i ciepłe, wełniane narzuty.

Styl industrialny podobnie jak skandynawski, charakteryzuje się minimalizmem. Jednak w nieco innym wydaniu. Styl industrialny to ogromna, wolna przestrzeń, wysokie okna i brak ścian działowych. Tutaj możesz pozwolić sobie na wyeksponowanie tego, co zazwyczaj staramy się ukryć – kabli, rur, instalacji, ceglanych murów, betonowych stropów itp. Do charakterystycznych elementów tego stylu należą lampy, najlepiej jest, gdy są metalowe lub aluminiowe. W łazience wykończonej w stylu industrialnym doskonale sprawdzą się duże płytki łazienkowe Poznań imitujące beton i metal.

Kolejnym stylem jest styl prowansalski. Podobnie do poprzednich stylów, jeśli chodzi o kolory, dominuje tutaj biel i beż. Dobrze sprawdzają się także żółte, niebieskie i fioletowe akcenty. Nie zapominaj także o tym, z czego Prowansja słynie, a więc z przepięknej lawendy. Jej motyw wykorzystuj wszędzie, gdzie tylko się da. Jeśli chodzi o materiały, to obowiązkowe są tutaj: drewno, kamień, bielona cegła, len, płótno, wiklina i glina. W łazience w stylu prowansalskim najlepiej sprawdzą się płytki łazienkowe Poznań w jasnych barwach (biel, beż, lawenda) lub imitujące drewno.