Świetliki Fakro i Velux

świetliki dachowe ceny

Świetliki dachowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą doprowadzić naturalne światło do pokoi, w których niemożliwy jest montaż okien pionowych lub dachowych, dla tych, które chcą doświetlić pomieszczenia, a także dla tych, które stawiają na innowacje rozwiązania i chcą nadać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

Dziś zajmiemy się zagadnieniem – świetliki dachowe ceny. Przeanalizujemy przykłady kilku świetlików wybranych firm, by pokazać różnice i podobieństwa, a następnie przedstawimy ich zakresy cenowe. Zacznijmy od Fakro. Jest to polska firma, którą swoją przygodę na dobre rozpoczęła w 1991 roku. Od tamtego czasu rozwinęła się na tyle, że dziś może poszczycić się pozycją lidera na krajowym rynku okien dachowych i pozycją wicelidera na światowym. Przed nią znajduje się tylko firma Velux, do której wrócimy przy opisie kolejnych świetlików. Tymczasem wróćmy jednak do firmy Fakro i przeanalizujmy świetlik rurowy płaski SR_-L z elastyczną rurą światłonośną i doświetleniem. Te świetliki dachowe ceny Fakro charakteryzuje przede wszystkim elastyczna rura światłonośna. Dzięki niej możliwe jest zamontowania świetlika wszędzie tam, gdzie występują przeszkody konstrukcyjne i sztywna rura nie miałaby racji bytu. Rura ta owszem – jest elastyczne, jednak aby nie była zbyt giętka została wzmocniona metalowym drutem. Wykonana została z metalizowanego poliestru. Zalecana długość elastycznej rury to cztery metry dla średnicy równej trzystu pięćdziesięciu milimetrom i sześć metrów dla średnicy równej pięciuset pięćdziesięciu milimetrom. Pora na przeanalizowanie części dachowej. Składają się na nią takie elementy jak: rama aluminiowa, szyby hartowanej o grubości czterech milimetrów, element umożliwiający przymocowanie rury światłonośnej. Stworzony jest on z blachy aluminiowej (w przypadku świetlików SR_) lub ze szkła organicznego (w przypadku świetlików SR_-L czyli wersji z dodatkowym doświetleniem poddasza). Rama sufitowa została stworzona ze szkła organicznego. Wklejono w nią element, który ma za zadanie rozpraszać światło. 

Świetliki dachowe ceny firmy Velux podbijają serca ludzi na całym świecie.  Skoro w przypadku firmy Fakro analizowaliśmy świetliki dachowe ceny z tunelem elastycznym, niech będzie tak również w tym przypadku. Weźmy pod lupę elastyczny tunel TWF/TLF. Jest on przeznaczony do montażu na dachach, gdzie odległość od sufitu wynosi on czterdziestu centymetrów nawet do dwóch metrów. Tunel, jak sama nazwa wskazuje – jest elastyczny, istnieje więc możliwość montażu go w miejscach, gdzie nie można zastosować tunelu sztywnego. Jest on pokryty lustrzaną, refleksyjną powłoką. Jego długość równa jest dwóm metrom, a średnica wynosi trzydzieści pięć centymetrów. Element dachowy ma wyjmowane skrzydło okienne, jest ono zbudowane ze szkła hartowanego, którego grubość wynosi cztery milimetry.

Jeśli chodzi o świetliki dachowe ceny, to wahają się one d kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wszystko zależy od rodzaju produktu. Najlepsze propozycje cenowe czekają na Ciebie w sklepie Velshop.pl.